Κερδίζει και όταν δεν… ΒΛΕΠΕΤΑΙ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο μεγάλο ντέρμπι του Τορίνο, η Γιουβέντους είδε όλα τα όπλα της εξουδετερωμένα, αλλά ένα δώρο της γκρανάτα της έδωσε την νίκη από το πουθενά (0-1).

Η Τορίνο είχε το μυαλό της μόνο σε ένα πράγμα: να ακυρώσει τα όπλα της Γιουβέντους. Πήρε σχεδόν άριστα, για 70 λεπτά είχε βραχυκυκλώσει όλα τα ατού της «Μεγάλης Κυρίας» που δεν είχε κάνει ούτε φάση στην εστία της.

Στο πρώτο μέρος, βέβαια, η γκρανάτα έχασε λόγω τραυματισμού τον βασικό της τερματοφύλακα, Σαλβατόρε Σίριγκου κάτι πολύ σημαντικό για την οικονομία της αναμέτρησης,

Με το ρολόι να δείχνει το 69ο λεπτό, ο Σιμόνε Τζάτζα χωρίς κανένα λόγο γύρισε την μπάλα προς τα πίσω, ο Ιτσάζο βγήκε καθυστερημένα και ανέτρεψε τον Μάντζουκιτς.

Το πέναλτι ήταν καταφανές και ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν αρνήθηκε το δώρο. Με εύστοχη εκτέλεση, πέτυχε το υπ’ αριθμόν 5000 τέρμα της Γιουβέντους στην Serie A και της χάρισε μία ακόμα νίκη (την 15η σε 16 παιχνίδια φέτος) σε ένα ματς που είχε μόνο μία ακόμα φάση.

Ένα ακυρωθέν γκολ του Μάντζουκιτς (73’), το οποίο δεν κόστισε στην Γιουβέντους που στην Ιταλία κερδίζει τα ματς, ακόμα κι όταν δεν κάνει τίποτα σωστά. Απλώς χάνουν οι αντίπαλοι…

Δεν είναι ΔΥΝΑΤΟ να έκανε τέτοιο φάουλ! Το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ του Ρονάλντο – Που έστειλε την μπάλα (ΒΙΝΤΕΟ)

100χρονη εξακολουθεί να εργάζεται έξι ημέρες την εβδομάδα και αποκαλύπτει τα μυστικά πίσω από τη μακροζωία της

Αεροσυνοδός αποκάλυψε το λόγο που δεν πρέπει να φοράτε κοντομάνικο μπλουζάκι στο αεροπλάνο

Ποιες τροφές μας κρατούν ενυδατωμένους το καλοκαίρι - Διατροφολόγος απαντά στο «Τ»

Βιασμός 19χρονης στη Χλώρακα: Συνελήφθη ο 26χρονος που καταζητείτο

Ελένη Πετρουλάκη: Με μαύρο μπικίνι και γραμμωμένους κοιλιακούς στη Μήλο - Η εντυπωσιακή φωτό στα 53 της

Σε καυγά εξελίχθηκε τροχαίο στην Πάφο - Του επιτέθηκε και τον τραυμάτισε με σμίλα στο κεφάλι