Πήραν το ντέρμπι οι Apollon Ladies, νίκες και για Ομόνοια, Γεροσκήπου

Με τις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.

Στο ντέρμπι Apollon Ladies – Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος επικράτησε με 3-0 η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies και έφτασε στους 30 βαθμούς μετά από δέκα αγώνες.

Στο 25ο λεπτό η Μαρία Παναγιώτου άνοιξε το σκορ και στο 76ο λεπτό η Φόλκεσον πέτυχε το 2-0. Το 3-0 διαμορφώθηκε από τη Χάρτι στο 90ο λεπτό.

Η Σαλαμίνα μετά την ήττα της παρέμεινε στους 22 βαθμούς και την ξεπέρασε η Ομόνοια Λευκωσίας που έφτασε στους 25 βαθμούς, αλλά σε 11 αγώνες.

Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Apollon Ladies – Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος 3-0
Ομόνοια Λευκωσίας – ΑΕΛ Champions 2-0
Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά – Γεροσκήπου FC Ladies 0-1 (Μύρια Αδάμου 89′)

Από ιστοσελίδα ΚΟΠ

The post Πήραν το ντέρμπι οι Apollon Ladies, νίκες και για Ομόνοια, Γεροσκήπου appeared first on Thema Sports.

Ολοκληρώθηκε η νεκροτομή επί της σορού του άτυχου 52χρονου στο Παραλίμνι

Μείωση ποινής σε καταδικασθέντα για αδικήματα σεξουαλικής κακοποίησης κατά ανήλικης - Ποιος ο λόγος

Στο κελί 16χρονος - Σκόρπισε τον τρόμο σε δομή ανηλίκων κρατώντας «πιστόλι»

Λιμάνι Λάρνακας: Ζητά ενημέρωση από Υπ. Μεταφορών η Επ. Ανάπτυξης – Δεν παρέλαβε τις άδειες για έργα η εταιρεία Kition

E-kalathi: Μεγάλο ενδιαφέρον από εταιρείες - Αξιολογούνται οι προσφορές - Πότε αναμένεται να τεθεί σε λειτουργία

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Πρόταση να απομακρύνονται με ρυμούλκηση τα οχήματα που σταθμεύουν παράνομα - Λεπτομέρειες

Μονή Αββακούμ: Καταθέτει στην Ανακριτική ο εν αργία Αρχιμανδρίτης Πορφύριος

Στην Αρχιεπισκοπή, συνοδευόμενος με από τους δικηγόρους του, έφτασε ο εν αργία Αρχιμανδρίτης, Πορφύριος, ο οποίος αναμένεται να καταθέσει ενώπιον της Ανακριτικής Επιτροπής, για το σκάνδαλο της Ιεράς Μονής Οσίου Αββακούμ.