Στραβή με… «γιούχα» για τη Μπέτις

Ένα τέρμα του Ορεγιάνα διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο ματς της Εϊμπάρ με τη Μπέτις, με τους οπαδούς της να γιουχάρουν τους παίκτες.

Μακριά από τον καλό της εαυτό έμεινε η Μπέτις η οποία ήρθε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Εϊμπάρ. Ένα αποτέλεσμα που προκάλεσε αποδοκιμασίες από τους οπαδούς της που περίμεναν κάτι παραπάνω από τους παίκτες τους.

Στο 21ο λεπτό ο Σανάμπρια άνοιξε το σκορ για την Μπέτις δεν ήρθε το δεύτερο γκολ που αναζητούσε για να καθαρίσει το ματς.

Αντιθέτως, στο 72ο λεπτό ο Ορεγιάνα με πέναλτι ισοφάρισε και –τελικά- έδωσε έναν πολύτιμο βαθμό στους φιλοξενούμενους.