Συμπεριφέρθηκε ως… «Βασίλισσα»

CHAMPIONS LEAGUE-2ος ΟΜΙΛΟΣ-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: 2-0

Γήπεδο: Estadio Alfredo Di Stefano

Όταν χρειάστηκε ήταν «βασίλισσα». Η Ρεάλ ήθελε μόνο τη νίκη κόντρα στην Γκλάντμπαχ για να καθαρίσει, την πέτυχε με 2-0 και πήρε και την πρωτιά. Στους «16» και οι Γερμανοί μετά το χαρακίρι στο Μιλάνο.

Στο 9ο μόλις  λεπτό ο Κασεμίρο έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Μπενζεμά με κεφαλιά από κοντά έκανε το 1-0. Στο επόμενο λεπτό ο Κουρτουά έσωσε μετά από σουτ του Τουράμ, ενώ στο 24’ ο Πλεά έχασε μεγάλη ευκαιρία με πλασέ από το πέναλτι.

Και στο 32ο λεπτό ο Ροδρίγο σέντραρε όμορφα από δεξιά και ο Μπενζεμά και πάλι με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

Στο 48ο λεπτό ο Ζόμερ έσωσε μετά από σουτ του Μπενζεμά και στο 60’ το πλασέ του Βάσκεθ πέρασες μόλις έξω, ενώ στο 62’ ο Ζόμερ είπε όχι εντυπωσιακά σε σουτ του Κρόος.

Στο 64’ το πρώτο σουτ του Πλεά κόντραρε στον Ράμος και το δεύτερο πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 68΄η Ρεάλ έχασε απίθανη ευκαιρία με γύρισμα του Ροδρίγο, με την μπάλα να ξύνει τα δοκάρια της Γκλάντμπαχ.

Στο 73ο λεπτό ο Ζόμερ είπε όχι σε κεφαλιά του Ράμος, ενώ στο 78’ η Ρεάλ είχε και δοκάρι με τον Βάσκεθ.

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Λούκας Βάσκεθ, Ράμος, Βαράν, Μεντί, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Ροδρίγο, Βινίσιους (74’ Ασένσιο), Μπενζεμά

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Ζόμερ, Ελβεντί, Βεντ (46’ Ζακάρια), Λάινερ, Γκίντερ, Κράμερ (84’ Μπένες), Νοϊχάους, Τουράμ (84’ Χέρμαν), Στιντλ (84’ Βολφ), Εμπολό (46’ Λατσάρο), Πλεά

The post Συμπεριφέρθηκε ως… «Βασίλισσα» appeared first on Thema Sports.

«Τσάκωσαν» άνδρα στη Λευκωσία με πυροβόλο όπλο και σφαίρες και του πέρασαν χειροπέδες

Eurovision 2024: Οριστικά εκτός τελικού η Ολλανδία - Η ανακοίνωση και η πρώτη αντίδραση του τραγουδιστή - Βίντεο

Τα έσοδα και οι δαπάνες του κράτους το πρώτο τρίμηνο του 2024 - Πόσα ξόδεψε και πόσα έβαλε στα ταμεία

Με μια βαλίτσα στο χέρι οι Κύπριοι – Πού σπατάλησαν τα περισσότερα χρήματα και ποιοι οι κυριότεροι λόγοι ταξιδιών

Δικηγόροι Μοναχών: Τους καταβλήθηκαν οι μισθοί τους μετά από οδηγίες του Ησαΐα

«Πνίγεται» στη σκόνη η Κύπρος - Οι μετρήσεις σε κάθε πόλη και η περιοχή με τη μεγαλύτερη συγκέντρωση

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Ζητά ακύρωση του πορίσματος της θανατικής ανακρίτριας ο Σταυριανού

Το πόρισμα της θανατικής ανακρίτριας για την υπόθεση του Εθνοφρουρού Θανάση Νικολάου είδε χθες (10/05) το φως της δημοσιότητας.