Το… γύρισε στο τέλος η Ομόνοια

Φιλική νίκη με 2-1 στο ΓΣΠ για την Ομόνοια απέναντι στη Δόξα. Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 24′ με Ολιβέϊρα, ισοφάρισε για τους πράσινους ο Κακουλλής στο 73′ και στο 90′ με πέναλτι ο Γκόμεθ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Με όλα της τα όπλα παρέταξε την Ομόνοια στο φιλικό… πρόβα τζενεράλε ενόψει Αραράτ ο Μπεργκ με το τριφύλλι. Μέτρια εμφάνιση από τους πράσινους σε σχέση με προηγούμενα φιλικά όμως ο Νορβηγός έδειξε πως έχει έτοιμο το πλάνο του ενόψει του ματς στην Αρμενία.

Καλή εμφάνιση από την Δόξα που ταλαιπώρησε σε αρκετές περιπτώσεις την άμυνα της Ομόνοιας.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Λέτσιακς, Λανγκ, Χούμποτσαν (83’ Κίκο), Γκόμες (65’ Κούσουλος), Γκόμεθ, Τιάγκο (65’ Τζιωνής), Μποτεάκ (74’ Λοΐζου), Παπουλής (84’ Χαραλάμπους), Ντούρις (65’ Κακουλλής).

Δόξα: Σισκόβσκι (46’ Παρασκευά), Εγγλέζου, Μουκτάρης (65’ Πάντιτς), Ολιβέιρα, Οικονομίδης, Κάρλος (79’ Καραμοκό), Μπόγιεβιτς, Ολιβέιρα Κ., Μέσκα, Μιντίκκης, Χριστοφή.

Το φιλμ του αγώνα:

78′: Μεγάλη ευκαιρία καθώς το κοντινό πλασέ του Παπουλή αποκρούστηκε στη γραμμή από αμυνόμενο.

74′: Λοϊζου αντί Μποτεάκ.

73′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Γύρισε με πλάτη ο Κακουλλής, πλάσαρε με τη μία και έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα

65′: Κακουλλής, Λοϊζου, Κούσουλος αντί Βίτορ, Ντούρις, Τιάγκο.

64′: Καλή απόκρουση Φαμπιανό σε εντός περιοχής σουτ του Καλό.

63′: Διαγώνιο, συρτό σουτ από τον Γκόμεθ, απέκρουσε ο Παρασκευά.

59′: Μακρινό σουτ από τον Γκόμεθ, απέκρουσε με δεύτερη προσπάθεια ο Παρασκευά.

52′: Απέκρουσε στη γωνία το σουτ του Μέσκα ο Φαμπιάνο.

Έναρξη Β’ Ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου.

42′: Εκτέλεση φάουλ από τον Γκόμεθ, απέκρουσε στο “παραθυράκι” της εστίας ο Σισκόφσκι.

35′: Σουτ έκανε ο Μουκτάρης από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά έξω.

31′: Εκτέλεση φάουλ από τον Τιάγκο, πάνω από τα δοκάρια του Σισκόφσκι.

24′ ΓΚΟΛ για την Δόξα! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ολιβέιρα, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και έγινε το 0-1

20′: Σουτ εκτός περιοχής από τον Εγγλέζου, μπλόκαρε ο Φαμπιάνο.

9′ Διαγώνιο πλασέ από τον Μποτεάκ, μόλις έξω

7′ Μακρινό σουτ από τον Ναμπάνγκουα, η μπάλα έξω.

18:45, ΓΣΠ – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

The post Το… γύρισε στο τέλος η Ομόνοια appeared first on Thema Sports.

Αναμένει την έκθεση της Ολγκίν η Λευκωσία - Ερωτηματικά για τα επόμενα βήματα στο Kυπριακό

Σε αναμονή βρίσκεται η Λευκωσία για την έκθεση που θα παραδώσει η προσωπική απεσταλμένη του ΓΓ των ΗΕ Μαρία Άνχελα Ολγκίν στον Αντόνιο Γκουτέρες για τις συναντήσεις με τον Πρόεδρο Χριστοδουλίδη και με τον Ερσίν Τατάρ.