Δέχτηκε φιλική τριάρα στο δυνατό τεστ η Ομόνοια (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ολυμπιακός Πειραιώς επικράτησε με 3-0 της Ομόνοια στις αθλητικές του εγκαταστάσεις, στο Ρέντη, για φιλικό αγώνα προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Ο Ομάρ άνοιξε το σκορ εκμεταλλευόμενος το λάθος του Λούφτνερ στην άμυνα των πρασίνων και πέτυχε το 1-0. Ο Βαλμπουενά, στο 45′ έδωσε… αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μαρτίνς με απευθείας εκτέλεση φάουλ και το 2-0 «έκλεισε» το πρώτο μέρος.

Στο β’ ημίχρονο και στο 54′ ο Ραντζέλοβιτς έγραψε το τελικό 3-0.

Η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ στάθηκε άτυχε στο 12′ καθώς είχε δοκάρι με τον Ζόρντι Γκόμεθ όταν ακόμα το σκορ ήταν 0-0.

Η εξέλιξη του αγώνα:

TEΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.

90′ Σουτ του Τοροσίδη, απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

86′ Σουτ έκανε ο Καμαρά από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά έξω.

81′ Εκτέλεση φάουλ του Κίκο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

78′ Μέσα ο Σάββα έξω ο Γκόμεθ.

74′ Μέσα Τζιωνής, Ματ, Κίκο αντί Κακουλλή, Μποτεάκ, Λέτσιακς.

64′ Έξω Χούμποτσαν, Γκόμες και μέσα Λοΐζου και Κούσουλος.

62′ Διαγώνια εκτέλεση φάουλ από τον Γκόμεθ, λίγο έξω.

54′ ΓΚΟΛ 3-0. Ο Ραντζέλοβιτς σκοράρει.

49′ Καλή ευκαιρία για την Oμόνοια. Ο Λέτσιακς έκανε το γύρισμα για τον Τιάγκο το σουτ του οποίου έφυγε λίγο έξω.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Βαλμπουενά με απευθείας εκτέλεση φάουλ δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ολυμπιακό.

39′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ομάρ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Λούφτνερ, μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ, απέκρουσε σε πρώτο χρόνο ο Φαμπιανό, αλλά στην επαναφορά άνοιξε το σκορ.

36′ Απόκρουση του Φαμπιάνο σε σουτ του Καμαρά.

31′ Σέντρα στην περιοχή της Ομόνοιας, ο Μασούρας έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

20′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Λέζιακς, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Καμαρά, ψηλά έξω.

12′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Γκόμεθ, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

6′ Απόκρουση Φαμπιάνο σε δυνατό σουτ του Μασούρα.

3′ Τετ-α-τετ με τον Φαμπιάνο ο Μασούρας, απέκρουσε ο Βραζιλιάνος.

Ολυμπιακός Πειραιώς (Μαρτίνς): Σα, Γκασπάρ, Σισέ, Μπα, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Γκιγέρμε, Βαλμπουενά, Μασούρας, Ελ Αραμπί

Ομόνοια (Μπεργκ): Φαμπιάνο, Χούμποτσαν (64′ Λοΐζου), Λανγκ, Λούφτνερ, Λέζιακς, Γκόμες (64′ Κούσουλος), Γκόμεθ, Μποτεάκ, Μαυρίας, Τιάγκο, Κακουλλής

The post Δέχτηκε φιλική τριάρα στο δυνατό τεστ η Ομόνοια (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Thema Sports.