ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Με το μαχαίρι στα δόντια η Δόξα – Νέο ενδιαφέρον μετά την γκολάρα Αγκάνοβιτς!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου η Δόξα ήταν εμφανώς καλύτερη, προηγείται με 2-0 της ΑΕΛ.

Μόλις στο 8ο λεπτό η Δόξα κέρδισε πέναλτι και στο 9ο λεπτό το μετέτρεψε σε γκολ ο Λουίς Κάρλος. Η ομάδα της Κατωκοπιάς έδειχνε να πατάει καλύτερα και μετά το γκολ έφτασε κοντά σε δεύτερο στο στο 18′ όμως το πλασέ του Ζορζίνιο σταμάτησε στο δοκάρι.

Η ΑΕΛ απείλησε για πρώτη φορά στο 22’με συρτό σουτ του Μαέ όμως ο Γκρεμσλ απείλησε ενώ στο 28′ η Δόξα έφτασε και σε δεύτερο γκολ! Μετά από λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ η μπαλιά του Κάρλος από αριστερά κατέληξε στον Ιτάλο, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Έξι λεπτά μετά όμως, στο 34′ ο Αγκάνοβιτς με εντυπωσιακό σουτ μέσα από την περιοχή σκόραρε και μείωσε σε 2-1 δίνοντας ελπίδες στην ΑΕΛ.

Το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με την Δόξα να οπισθοχωρεί ενώ η ΑΕΛ σκόραρε στο 45+2′ με Χουράδο όμως ο ρεφ υπέδειξε επιθετικό φάουλ σε μια περίεργη φάση.

LIVE Tελικός Champions League: Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης (0-0)

Ντόρτμουντ και Ρεάλ Μαδρίτης διεκδικούν το τρόπαιο του Τσάμπιονς Λιγκ, στο Γουέμπλεϊ.