Μεγάλο διπλό για την Άουγκσμπουργκ!

Την 4η νίκη της στα τελευταία πέντε παιχνίδια σημείωσε η Άουγκσμπουργκ που επικράτησε 4-2 στην έδρα της Χόφενχαϊμ. Δύο τέρματα από τον Μαξ.

Η Άουγκσμπουργκ συνέχισε την εξαιρετική πορεία του τελευταίου μήνα, αφού πήρε την 4η νίκη της και παρέμεινε αήττητη για 5ο σερί ματς επικρατώντας 4-2 της Χόφενχαϊμ για να φτάσει τους 20 βαθμούς και μειώνοντας στον έναν από την αντίπαλό της.

Το σκορ άνοιξε ο Μαξ από ασίστ του Νιντερλέχνερ στο 11’ για να γράψει το 0-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Σκοβ μετά την ασίστ του Ρούντι στο 14ο λεπτό. Ο Νίντερλέχνερ κέρδισε πέναλτι στο 50’ το οποίο ένα λεπτό αργότερα αξιοποίησε ο Μαξ για να γράψει το 1-2, ενώ πριν καλά-καλά συνέλθουν οι γηπεδούχοι, ο Γένσεν και πάλι από ασίστ του Νιντερλέχνερ έκανε το 1-3. Στο 80’ ο Λοκάντια από ασίστ του Σκοβ μείωσε σε 2-3, αλλά στο 85’ ο Ιάγκο από ασίστ του Νιντερλέχνερ διαμόρφωσε το 2-4.

Αναλυτικά, η 15η αγωνιστική:

Παρασκευή 13/12
Χόφενχαϊμ-Άουγκσμπουργκ 2-4
(14′ Σκοβ, 80′ Λοκάντια – 11′, 51′ πεν. Μαξ, 56′ Γένσεν, 85′ Ιάγκο)

• Χριστίνα Παυλίδου: Ραγίζει καρδιές η ανάρτηση της για τη μητέρα της

Το Ισραήλ ετοιμάζεται για επίθεση στο Ιράν τις επόμενες ώρες - Διάγγελμα Νετανιάχου

Εντός των επόμενων ωρών αναμένεται η επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν.