ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Τρία γκολ, αποβολή Ουζόχο, δοκάρια και αναγκαστική αλλαγή

Μπροστά στο σκορ με 3-0 βρίσκεται η Ανόρθωση με το πέρας του ημιχρόνου στο εντός έδρας παιχνίδι με την Αλκή Ορόκλινη για την 4η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Μπεσάτ (5ο λεπτό), Ντούρις (22ο λεπτό) και Πράνιτς (30ο λεπτό) οι σκόρερ για την ομάδα της Αμμοχώστου, με το πρώτο ημίχρονο να… στιγματίζεται από την απευθείας κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Ουζόχο στο 23ο λεπτό αφήνοντας την Ανόρθωση με 10 παίκτες.

Το γρήγορο γκολ της Ανόρθωσης βοήθησε στο να γίνει ανοικτό παιχνίδι, με την «Κυρία» να δείχνει από νωρίς τη θέληση για να γίνει αυτή το «αφεντικό», ενώ μετά από κάποιο χρονικό διάστημα δημιούργησε κάποιες προϋποθέσεις και ευκαιρίες η Αλκή, αλλά στην πιο μεγάλη της φάση, στο 33ο λεπτό, είδε την μπάλα να σταματάει δυο φορές στα δοκάρια της γηπεδούχου ομάδας.

Η Αλκή είχε στο πρώτο ημίχρονο και αναγκαστική αλλαγή, μιας και ο Σταρόκιν τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Χαρή στο 32ο λεπτό.