ΔΙΕΘΝΗ

Απρόσμενη απώλεια για Ρεάλ

Το «κίτρινο υποβρύχιο» της Βιγιαρέαλ έκανε την ζημιά στην Ρεάλ και έφυγε από την Μαδρίτη με το 1-1! Στο +2 πλέον η διαφορά της «βασίλισσας» από την Μπαρτσελόνα.

Η φετινή Βιγιαρέαλ έχει φτιάξει ένα πολύ δυνατό σύνολο, βρίσκεται στην 6η θέση της Primera Division και η Ρεάλ έπεσε θύμα της.

Οι Μαδριλένοι δεν μπόρεσαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς στο «Μπερναμπέου» και έτσι η Μπαρτσελόνα μείωσε την διαφορά της από την κορυφή στους 2 βαθμούς. To ημίχρονο τελείωσε δίχως γκολ και ήδη η Ρεάλ έβλεπε πως μόνο εύκολο βράδυ δεν θα είχε.

Η «βασίλισσα» όμως, 7λεπτά μετά την σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με το πέναλτι που κέρδισε ο Κριστιάνο Ρονάλντο από τον Μπαϊλί. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πορτογάλος και «έγραψε» το 1-0. Μετά το 1-0 η Ρεάλ πίεσε και για δεύτερο τέρμα, θέλοντας να «κλειδώσει» το ματς, αλλά ο Μπέιλ δεν έβρισκε στόχο. Έτσι το «κίτρινο υποβρύχιο» τορπίλησε στο 64΄ και έφερε το ματς στο 1-1 με το ωραίο σουτ του Ζεράρδ Μορένο.

Πανίκος Θεοδοσίου

Αντιμέτωπος με την Αστυνομία ο 10χρονος που φέρεται να προκάλεσε τις ζημιές στο σχολείο Λιβαδιών - Ποια η διαδικασία

Έτσι έκανε Πάσχα ο κόσμος: 7,5% πιο ακριβό το φετινό τραπέζι - «Χάθηκε από τα πρόσωπα του κόσμου η χαρά των ημερών»

«Ευτύχημα» η φετινή χρονιά - Χωρίς τραυματισμούς από κροτίδες το Πάσχα

Ξεγέλασε 83χρονο για ανάκτηση γης που απώλεσε πριν χρόνια - Χειροπέδες σε 52χρονο - Το ποσό που του απέσπασε

Πυροβολισμοί Ζακάκι: Σύλληψη 62χρονου - Λήφθηκαν τεκμήρια από την Αστυνομία

Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid - Ποιος ο λόγος

Ξεκινά νέο γύρο επαφών η Ολγκίν: Βλέπει σήμερα Χριστοδουλίδη και Τατάρ - Ευελπιστεί σε τριμερή η Λευκωσία

Σε αναμονή βρίσκεται η Λευκωσία για να ακούσει από την προσωπική απεσταλμένη του ΓΓ των ΗΕ τα αποτελέσματα των επαφών που είχε τις προηγούμενες μέρες σε Ευρωπαϊκές πρωτεύουσες και στην Άγκυρα.