ΤΕΛΙΚΟ: Απόλλων-Στούμπρας 2-0

Το ThemaSports βρίσκεται στο ΓΣΠ και σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα σε Απόλλωνα και Στούμπρας.

Απόλλων (Αυγουστή): Βάλε, Πέδρο, Ρομπέρζ, Γιούστε, Βασιλείου, Σακέτι, Κυριάκου, Παπουλής, Σκέμπρι, Σαρδινέρο, Μάγκλιτσα.

Στούμπρας (Μπαρέτο): Γιοσβιάκι, Μπίσσι, Αλμέιδα, Ναζάρε, Βιλέλα, Ματσαρασβίλι, Σερκάουσκας, Σαντάουσκας, Σα, Μάρκος, Μπουσαρέμπ

Δείτε το LIVE της αναμέτρησης του Απόλλωνα με τη Στούμπρας στο ΓΣΠ:

92′ Δοκάρι με τον Μάγκλιτσα!

87′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Βασιλείου μέσα στην περιοχή να κάνει το πλασέ και την μπάλα να περνάει μόλις έξω δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιοσβιάκι.

84′ Διπλή ευκαιρία με Μάρκοβιτς! Ο μέσος του Απόλλωνα επιχείρησε δυνατό σουτ, ο πορτιέρο απέκρουσε και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης με δυνατό σουτ και πάλι έστειλε την μπάλα ψηλά έξω

83′ Αλλαγή για Απόλλωνα. Έξω ο Σκέμπρι, μέσα ο Ζελάγια

71′ Δύο σουτ από Σκέμπρι και Μάρκοβιτς δεν απειλούν ιδιαίτερα όμως ο Απόλλωνας συνεχίζει να έχει την υπεροχή και πλέον το προβάδισμα πρόκρισης

68′ Εκτός ο Σαρδινέρο και μέσα ο Μάρκοβιτς. Η πρώτη κίνηση του Αυγουστή

62′ ΓΚΟΛ και πάλι με τον Γιούστε και 2-0!

59′ Ο Ζοάο Πέδρο από πολύ πλάγια δεξιά έκανε σέντρα – σουτ με την μπάλα να φεύγει μόλις έξω.

55′ Δυνατό σουτ του Σκέμπρι από το ύψος της περιοχής, ο Γιοσβιάκι διώχνει σε κόρνερ εντυπωσιακά

53′ Μακρινό σουτ του Ρομπέρζ, η μπάλα κάπου κοντράρει και καταλήγει στον πορτιέρο

Μπήκε μουδιασμένα ο Απόλλωνας στην επανάληψη και ο κόσμος ξεσηκώνεται για να ξυπνήσει την ομάδα του

49′ Μεγάλη ευκαιρία για την Στούμπρας. Ο Αγκοστίνιο Σα μπήκε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή και έκανα το πλασέ όμως ο Βάλε απέκρουσε σταθερά.

46′ Αλλαγή για την Στούμπρας. Μπούκαρεμπ εκτός, μέσα ο Λιού

Έναρξη Β’ Ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ξανά ο Σακέτι μόνος στο ύψος της περιοχής επιχείρησε έναν κεραυνό όμως ο πορτιέρο της Στούμπρας έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

41′ Ο Σακέτι μόνος στο ύψος της περιοχής από δεξιά έκανε το σουτ όμως η μπάλα κτυπάει σε σώματα αμυντικών και απομακρύνεται

35′ Άστοχο σουτ από τον Βιλέλα ενώ οι οπαδοί του Απόλλωνα διαμαρτύρονται για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Παπουλή προηγουμένως

32′ Ακόμη μια ωραία μπαλιά του Ζοάο Πέδρο από δεξιά, ο Γιοσβιάκι απομακρύνει προ του Μάγκλιτσα

24′ Επαναρχίζει ο αγώνας

21′ Μικρή διακοπή. Στο έδαφος παίκτης της Στούμπρας. Οι παίκτες των δύο ομάδων πάνε στους πάγκους για να δροσιστούν

14′ Βάζει πίεση συνεχώς ο Απόλλωνας και δεν αφήνει την Στούμπρας να ανέβει ψηλά

8′ Προσπάθησε να απειλήσει η Στούμπρας όμως ο Γιούστε απομάκρυνε πριν ο Ματσαρασβίλι κάνει το σουτ από καλό σημείο.

6′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα με τον Γιούστε! Ο Ζοάο Πέδρο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Γιούστε ανενόχλητος στο πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ.

4′ Φάουλ σε καλό σημείο από δεξιά για τον Απόλλωνα με τον Πέδρο να εκτελεί όμως οι αμυντικοί της Στούμπρας έδιωξαν

1′ Έναρξη αγώνα

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

19:44 – Αποχωρούν για τα αποδυτήρια μετά το ζέσταμα οι δύο ομάδες. Καταχειροκροτούνται οι παίκτες του Απόλλωνα

19:20 – Βγήκαν για ζέσταμα και οι δύο ομάδες

19:11 – Στο γήπεδο ο Βάλε, ο οποίος χειροκροτείται…

Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων…

Το ματς θα ξεκινήσει στις 20:00. Το ThemaSports είναι παρών στο γήπεδο της πρωτεύουσας, προκειμένου να σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Σημειώνουμε ότι η ομάδα που θα πάρει την πρόκριση, θα αντιμετωπίσει στον Β΄ προκριματικό, τη Ζελέζνιτσαρ Βοσνίας, της οποίας είναι προπονητής ο γνωστός στο κυπριακό κοινό και άλλοτε παίκτης και προπονητής του Απόλλωνα, Μπόμπαν Κρισμάρεβιτς.

Από την άλλη, η Λιθουανική ομάδα, θα προσπαθήσει να κάνει το… αυτονόητο, να υπερασπιστεί δηλαδή την (απρόσμενη) νίκη της στο πρώτο παιχνίδι, προκειμένου να ολοκληρώσει το δικό της ποδοσφαιρικό «θαύμα».

Απόψε στο ΓΣΠ, ο Απόλλωνας αντιμετωπίζει τη Στούμπρας Λιθουανίας και θέλει πάση θυσία να ανατρέψει το εις βάρος του 1-0, σκορ με το οποίο ηττήθηκε στο πρώτο ματς, προκειμένου να προκριθεί στον Β΄ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.