Με τέτοιον Σουάρες δεν χάνει το πρωτάθλημα η Ατλέτικο!

Η Ατλέτικο βρέθηκε να χάνει στην έδρα της Εϊμπάρ από ένα γκολ του τερματοφύλακα (!) των Βάσκων, αλλά ο Σουάρες είχε κέφια και οδήγησε την ομάδα του σε μεγάλη νίκη με 2-1.

LA LIGA-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο: Ιπουρούα

Διπλό τίτλου με ανατροπή για την Ατλέτικο, που κέρδισε με 2-1 στην έδρα της Εϊμπάρ, η οποία είχε προηγηθεί με γκολ του τερματοφύλακα της με πέναλτι. Δύο γκολ ο Λουίς Σουάρες που ήταν σε μεγάλη βραδιά και στο +7 οι «ροχιμπλάνκος» από τη Ρεάλ, έχοντας και ματς λιγότερο.

Στο 9ο λεπτό ο Καρασκό έκανε πέναλτι στον Ινούι, την εκτέλεση ανέλαβε ο γκολκίπερ της Εϊμπάρ, Μάρκο Ντμίτροβιτς κι έκανε το 1-0. Στο 26ο λεπτό το μονοκόμματο σουτ του Κορέα έξυσε το δοκάρι του Ντμίτροβιτς, αλλά στο 40’ μετά από λάθη στην άμυνα της Εϊμπάρ, η μπάλα στρώθηκε στον Σουάρες που με διαγώνιο σουτ από δύσκολη θέση στα δεξιά, έκανε το 1-1.

Με τη σέντρα ο Ινούι έκανε το γύρισμα για τον Κίκε που από ιδανικό σημείο αστόχησε.

Στο 49ο λεπτό ο Όμπλακ έσωσε μετά από πλασέ του Κίκε και στο 62’ ο Αρμπίγια έχασε αδιανόητο ευκαιρία εξ επαφής. Στο 71’ το σουτ του Σουάρες πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 73’ ο Ντμίτροβιτς έσωσε μετά  από σουτ του Φελίπε όπως έκανε και στο 85’ μετά από πλασέ του Ζοάο Φέλιξ.

Και τελικά στο 87ο λεπτό ο Σουάρες κέρδισε πέναλτι από τον Αρμπίγια, το εκτέλεσε αλά Πανένκα κι έκανε το 1-2.

ΕΪΜΠΑΡ: Ντμίτροβιτς, Μπιγάς, Αρμπίγια, Ολιβέιρα, Ντιόπ (90+1’ Πέδρο Λεόν), Ινούι, Άλβαρεθ, Πόθο, Εσπόσιτο, Κίκε, Μούτο (77’ Ενρίτς)

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Βρσάλικο, Σάβιτς, Φελίπε, Χιμένεθ, Σαούλ, Λεμάρ (46’ Ζοάο Φέλιξ), Καρασκό, Γιορέντε, Σουάρες (90+2’ Κοντογμπιά), Κορέα (46’ Τορέιρα).

Πηγή: Aek365.org

The post Με τέτοιον Σουάρες δεν χάνει το πρωτάθλημα η Ατλέτικο! appeared first on Thema Sports.

Αυτά είναι τα επικίνδυνα έθιμα του Πάσχα – Πώς μπορούμε να προστατευθούμε; - Οι ενέργειες για πρόληψη από την Αστυνομία

Από πυρκαγιά σε πυρκαγιά έτρεχε η Πυροσβεστική - Το επιχειρησιακό πλάνο ενόψει καλοκαιριού